מערכת הפעלה WebOS 6 לטלוויזיות LG

הטלוויזיות החכמות של LG דגמי 2021/22 מגיעות עם מערכת ההפעלה webOS 6.0 בדגמי OLED, NanoCell, QNED Mini LED ו- UHD.

חברת LG מציעה פלטפורמת הטלוויזיה החכמה לצופים ביחד עם מערכת Magic Remote החדשה, חוויה משופרת ואינטואיטיבית יותר של גילוי תכנים חדשים. מערכת הבינה המלאכותית המשודרגת LG ThinQ AI לסביבת webOS 6.0 תומכת בפקודות קוליות חדשות – הן למסייע של גוגל והן לאלקסה של אמזון, והופכת את משימות ניהול הטלוויזיה והחיפוש אחר שירותי סטרימינג, תכני אינטרנט וערוצי שידור לעניין קל מאי-פעם.

ממשק משתמש חדש LG webOS 6.0 

מי שמכיר את ה- webOS של LG ירגיש ממש בבית עם ממשק המשתמש החדש.
אחרי 7 שנים חברת LG מציעה עיצוב חדיש ThinQ AI לממשק WebOS הכולל גישה מהירה לכל המידע החשוב בטלוויזיה.
לממשק יש את אותו העיצוב דמוי אריחים המציג את האפליקציות בתחתית המסך, אך הפעם יש להם עיצוב יותר מרובע.

נראה כי עם webOS 6 המשתמשים יכולים לצפות לראות ווידג’טים, המלצות והגדרות, ממשק המציג תוכן מומלץ ומידע הקשור במבט אחד.

מסך הבית החדש מספק גישה מהירה לאפליקציות הנפוצות ביותר ומייעל את גילוי התוכן עם יכולת לקבל המלצות על סמך העדפות המשתמש והיסטוריית הצפייה.

מג’יק אקספלורר – גרסה משופרת של LG Magic’s Link המספק תוכן אינפורמטיבי הקשור למה שמוצג על המסך, כך שהצופים יוכלו ללמוד עוד על השחקנים, המיקומים ופריטים מעניינים אחרים בסרטים והסדרות שהם צופים.
נראה שזה פיצ’ר שתלוי באינטגרציית הפיתוח של האפליקציה עם הטלוויזיה.

הממשק החדש כולל גם עיצוב חדש לשירותי הטלוויזיה הכוללים עידן פלוס, גלריה (מצגת תמונות כשומר מסך), הגדרות טלוויזיה ושיתוף מידע.

באותו המסך תוכלו לקבל גם את החיבורים לטלוויזיה, כניסה למסך חיבור לטלפון הנייד וכניסה לכונן האחסון, הכל במסך אחד, ברור שנועד להקל את המשתמש.

“הגרסה האחרונה של פלטפורמת הטלוויזיה הפתוחה הידידותית למשתמש שלנו webOS 6.0 מייצגת את העדכון המשמעותי ביותר מאז השקנו לראשונה את webOS בשנת 2014”, אמר פארק היונג-סיי, נשיא חברת LG Home Entertainment, “הגירסה החדשה של LG webOS מדגימה את מחויבותה להציע שירותים, מוצרים וטכנולוגיות העונים לצרכים ולרצונות של לקוחותינו.”

תכונת Next Picks – מנתחת את העדפות של הצופים כדי לגלות תוכן המתאים לטעמם.
את המידע הטלוויזיה תקבל מהשימוש בנתוני הצפייה בהיסטוריה של הצופים ותמליץ להם על תוכניות מערוצים חיים בשידורי עידן פלוס, ממכשירים חיצונים כמו ממירים וגם מאפליקציות VOD זאת על מנת שהצופים ימצאו תכנים חדשים התואמים לסוג התוכן שבו הם צופים.
תכונה זו עם כוכבית שלא בטוח שזה בכלל יתמך בישראל כי למעשה היום אין לנו אינטגרציה בין עידן פלוס למערכת ההפעלה. נדע יותר כשזה יגיע.


שלט רחוק מג’יק של LG החדש

שלט רחוק מג’יק נותר כמעט ללא שינוי בשנים האחרונות, בשנת 2021 לא רק שנקבל עיצוב מחדש לשלט החכם מג’יק אלא גם כמה תכונות חדשות.

נראה שהעיצוב החדש של השלט ישמור על אותו הרעיון עיצובי של שלט החכם הקודם של LG וגם הוא שלט ארגונומי לנוחות מירבת.
בשלט החדש התווספו כפתורים ייעודיים עבור Google Assistant ו- Amazon Alexa (שירותים שלמעשה לא נתמכים עדיין בישראל), בשלט רחוק יש גם מקשי קיצור ייעודיים לנטפליקס, אמזון פריים וידיאו ודיסני+.


NFC Magic Tap – השלט יאפשר חיבורים בין הטלוויזיה למכשירים אחרים באמצעות תכונת Magic Tap שהיא פונקציה NFC (Near Field Communication), בנגיעה אחת בשלט המג’יק.

לדוגמא, בנגיעה אחת בשלט המג’יק, המשתמשים יכולים פשוט לגעת בסמארטפון תואם NFC ולשתף תוכן מהטלפונים שלהם לטלוויזיות LG או להיפך.

בנוסף LG אומרת שמשתמשים יכולים גם לצפות בתכנים המאוחסנים בטלפונים הניידים האלה בטלוויזיות LG שלהם תוך שהם ממשיכים להשתמש באפליקציות והתכונות החכמות שלהם.

דילוג לתוכן