כמה מהירות/רוחב פס צריך לצפייה בסטרימינג בטלוויזיה

בטלוויזיות LG וגם בטלוויזיה בחברות אחרות, יש כרטיס רשת קווי במהירות של 100Mbps וכרטיס רשת אלחוטי במהירות של עד 230Mbps (בתנאי שהראוטר נמצא קרוב לטלוויזיה).

אתחיל בזה שההמלצה שלי היא תמיד לחבר את הטלוויזיה עם כבל רשת ישירות לראוטר ובכך תקבלו יציבות מרבית וגם לקבל את המהירות הטובה ביותר מהראוטר שלכם.

למה רק 100Mbps

פלטפורמות הזרמת וידיאו (סטרימינג) זקוקות למהירות הורדה של כ-15-30 מגה לשניה עבור תוכן ברזולוציה של 4K עם Dolby Vision וסאונד של Dolby Atmos שזה למעשה המקסימום בטלוויזיות, וגם בקבצי וידיאו Blu-ray של עד 90 מגה לשניה דרך הזרמה ברשת (בדקתי דרך שרת NAS) לא תהיה בעיה לראות בצורה חלקה. כך שאין צורך ביותר מכרטיס רשת 100Mbps.

באיזה מקרה כן צריך יותר מ-100Mbps

לטעינת קבצים שהם עם Bitrate של 100Mb/s ומעלה. בדרך כלל קבצים משרת ה-NAS או ממקור אחסון אחר ברשת הביתית שלכם.
קובצי 100Mb/s בדרך כלל נועדו לצילום מקצועי לפני עריכה (post-processing), לאחר העריכה זה יורד ל-15 עד 80 מגה לשניה ומיועד לתוכן Blu-ray לדוגמא. אין שום פלטפורמה (כמו YouTube) שתקבל קובץ כזה גדול, הם מכווצים אותו בעת העלאה.
לכן השימוש בקבצים שהם 100Mb/s ומעלה זה מקרה נדיר במיוחד ובמקרה כזה לכם כמה אפשרויות:

 • לחבר את הטלוויזיה למתאם רשת USB (מידע נוסף תקראו בהמשך).
 • לחבר את הטלוויזיה עם רשת אלחוטית (בתנאי שהראוטר קרוב לטלוויזיה) וגם זה לא מבטיח מהירות יציבה.
 • לחבר את המחשב ישירות עם כבל HDMI לטלוויזיה.
 • לחבר את התוכן לכונן חיצוני USB ישירות לטלוויזיה.
 • לרכוש סטרימר חיצוני הכולל כרטיס רשת 1 גיגה לדוגמא: סטרימר Apple TV 4K 2nd GEN עם התוכנה: Infuse לצפייה בתוכן וידיאו מרוחק.

חוץ מטעינת קבצי ענק של 100Mb/s ומעלה ברשת של 100Mbps, הטלוויזיה תומכת בהכל ובצורה חלקה, כך שבמקרה זה חריג.
לכן רוב חברות הטלוויזיה הגדולות (LG, סוני, סמסונג) בחרו בכרטיס רשת קווי של 100Mbps בלבד כי אין צורך ביותר בשימוש בטלוויזיה.

עם רשת אלחוטית WiFi אומנם תקבלו מהירות גבוה יותר מ-100Mbit/s אבל זה לא יהיה יציב כמו רשת קווית.

הטלוויזיה שלי

חשוב להבין שהיעוד של הטלוויזיה היא בידור, הטלוויזיה היא לא מחשב ונועדה לתת למשתמש חווית צפייה במסך הגדול.
הטלוויזיה משמשת לרוב לזרימת וידיאו (סטרימינג) גם דרך רשת ביתית (דרך אפליקציה “מדיה”) או דרך כונן חיצוני USB וגם דרך האפליקציות הרבות הקיימות בטלוויזיה, כמו כן יש אפשרות לקבל שידור דרך אנטנה בעזרת עידן פלוס או חיבור מקור חיצוני כמו ממיר, קונסולה, סטרימר וכדו’ בכניסת HDMI.

דוגמא:

האפליקציות כמו נטפליקס, אמזון, אפל TV ו-YouTube הם נכון להיום הפלטפורמות עם זרימת הווידיאו (סטרימינג) באיכות הגבוהה ביותר.

ניקח לדוגמא את נטפליקס בסדרה לוציפר הכולל 4K Dolby Vision, אפשר לראות שהזרימה היא רק 15Mbps ועם תוצאה של איכות של תמונה וסאונד מהטובים שתראו בטלוויזיה.

יש תוכן סטרימינג שיכול להגיע גם ל-30-40Mbps בנטפליקס ובאפל TV ולכן כרטיס הרשת בטלוויזיה שהוא 100Mbps מתאים לכל הצרכים של הלקוחות נכון להיום.

כמובן שתוכן של SDR כמו ספקיות הטלוויזיה בישראל שהם סלקום, סטינג/יס, הוט, פרטנר וכדו’ שמשדרות ב-FHD צורכות רוחב פס הרבה יותר קטן מזה (כמה MB בודדים).


מתאם רשת USB

אם אתם צורכים תוכן סטרימינג ברשת בקצבים גבוהים, הגדולים מ-100Mbps ורוצים להשתמש ברשת קווית בטלוויזיה, תוכלו להשתמש במתאם רשת USB.

פתרון למי שזקוק למהירות קווית גבוהה יותר מ-100Mbps, יכול לרכוש בנפרד מתאם רשת USB התומך במהירות של עד 1000Mbps (ראו הגבלה).

מגבלות:

 • מתאמי רשת USB עובדים על דגמי 2019 ומעלה ורק על דגמי היוקרה של טלוויזיות LG, לדוגמא C1, CX, C9 וכדו’. זה תלוי בסוג כרטיס הרשת שבטלוויזיה ולכן לא בכל הטלוויזיות של את הדרייבר הנכון להפעלת התקן רשת USB חיצוני.
 • יש מתאמים שנכנסים מדי פעם למצב שינה ולא בטוח שהם יפעלו אוטומטי כאשר הטלוויזיה נדלקת, במקרה כזה צריך להוציא ולהכניס את ההתקן מחדש ל-USB.
 • רוב המתאמים תומכים במהירות של עד 1000Mbps אבל בגלל מגבלות בטלוויזיה בחיבור של USB 2.0 זה יגיע לכם עד לקצב של עד 350Mbps.

מה לרכוש:

חשוב שתקראו טוב את המגבלות (סעיף קודם) לפני רכישת מתאם כזה.

את המתאם ניתן לרכוש במחירים של 30-100 ש”ח, את המתאם תמצאו בחנויות ברשת כמו eBay, AliExpress, אמזון או בחנויות בארץ כמו איבורי.

שם חיפוש: Network Card USB 3.0 Ethernet Adapter to RJ45 Lan Gigabit 1000Mbps Adapter

התקנה:

 1. חברו את המתאם לכניסת ה-USB בטלוויזיה.
 2. חברו את כבל הרשת למתאם USB.
  יש לוודא שהרשת מחוברת תקין ע”י הנורות שעל המתאם.
 3. לאחר כמה שניות הטלוויזיה תזהה את ההתקן והרשת תחובר באופן אוטומטי.
  אין צורך להיכנס להגדרות רשת בטלוויזיה, הכל עובר דרך המתאם רשת USB.
 4. תבצעו בדיקת מהירות גלישה ותראו שמהירות הקו עלתה מעל 100Mbit/s כמו בתמונה:

 


מוקה ומתאמי חשמל-רשת

לא הייתי ממליץ על חיבור דרך מוקה ומתאמי חשמל אחרים (מתאם טלוויזיה לרשת או חשמל, לרשת וכדו’), הסיבה היא שהם לא יציבים ויכולים לגרום לבעיות כמו ניתוקים ולרשת איטית מאוד.

אם אין בררה אז יש לרכוש דגם יקר וידע לטפל ברשת החשמל או כבל הטלוויזיה בירידת איכות כמו שצריך.

על מנת שתוכלו לקבל את היציבות הגבוהה ביותר יש לחבר את מתאם לשקע אחד בלבד ולא למפצל חשמל.


הערות:

 • אפליקציה Plex לא עובדת טוב עם קבצי 4K, האם זה שייך לכרטיס הרשת?
  לא, אין קשר לכרטיס הרשת בטלוויזיה, כי בפעול אין שום בעיה להריץ קבצים 4K HDR ברשת דרך אפליקציית המדיה. מבדיקה שלי זה קורה בגלל שתי אפשרויות הבאות:

  1. בגלל שהאפליקציה עצמה מוגבלת, ישנה אפליקציה משלימה XPlay והיא למעשה Plex בתשלום ומאפשרת טעינה של תוכן 4K. נכון להיות אין תמיכה בדגמי 2021 אבל מקווה שזה יגיע בהמשך.
  2. אפשרות נוספת שתוכן 4K לא עובד כמו שצריך זה כוח העיבוד של המחשב שמארח את הקבצים, לפעמים הוא חלש מדי – יש לבדוק את רמת ה-CPU ב-Task Manager בזמן שהקובץ מתנגן בטלוויזיה.
 • יש לכם איטיות בגלישה? או בעיות באינטרנט בטלוויזיה?
  • עברו למדריך שלנו עזרה ראשונה לטיפול בבעיות בסיסיות בטלוויזיה כמו רשת.

סיכום:

לסיכום, חוץ ממקרה חריג כמו צריכה של קבצי 100Mbps ומעלה, הטלוויזיה ברשת קווית תתמוך לכם בכל מה שתצטרכו לחוויית שידור מעולה באיכות תמונה מקסימלית!

צפייה נעימה 🙂

דילוג לתוכן